Saksa keele tegevused märtsi- ja aprillikuus

Saksa keele õppijate jaoks on märtsi- ja aprillikuu olnud väga tihe ja saavutusterohke.

2. märtsil osalesid 4 õpilast üleriigilisel saksa keele olümpiaadil "Deutsch ist ein Plus" Kadrioru Saksa Gümnaasiumis. Kokku osales olümpiaadil 90 8. - 9. klassi õpilast. Meie kooli esindasid 8.b klassi õpilane Ronald Kivipelto, 8.c klassi õpilaneSigrid Lilleväli, 9.b klassi õpilased Liise Hämarmets ja Krista Norak. Üleriigilisel tasemel parima tulemuse said lugemisülesande lahendamisel Ronald ja Liise. Tore on tõdeda, et õpilased oskavad lugeda saksakeelset teksti ja mõistavad loetut. Õpilasi juhendasid saksa keele õpetajad Tamara Sinkevitš ja Krista Savitsch.

12. - 16. märtsini toimus koolis saksa keele nädal. Nädala raames käis 1.a ja 2.e klass nukuteatris vaatamas saksakeelset etendust "Frederick".

Selgitati välja ka klasside parimad saksa keele oskajad:
6.a klass
1. koht Greteliis Rebas (PARIM AINETUNDJA)
2. koht Markus Remmet
3. koht Anette Kontson

8. abcd klass
1. koht Rasmus Takk 8.b (PARIM AINETUNDJA)
2. koht Ronald Kivipelto 8.b
3. koht Raili Lepp 8.d

15. märtsil toimus üleriigiline saksa keele teemapäev "Deutsch kreativ", millest võttis osa 114 õpilast Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Türi Põhikoolist, Tallinna Reaalkoolist, Keila Koolist, Kallavere Keskkoolist ja Tabasalu Ühisgümnaasiumist. Teemapäeva kaunistasid 22 vahvat ja eriilmelist etteastet ja kõik etteasted pakkusid publikule kena ja nauditava elamuse. Meie kooli saksa keele õppijad saavutasid väga häid kohti nii saksakeelsete luuletuste kui ka laulude ettekandmisel. Ürituse kordamineku ja õnnestumise eest tuleb tänada kõiki õpetajaid ja rahalise toetuse eest Harju Maavalitsuse haridusosakonda.

Väga tublilt osalesid saksa keele õppijad üleriigilisel lihavõtteteemalisel veebipõhisel viktoriinil "Osterquiz". Meie koolist saavutasid parima tulemuse Karl Marten Mägi 6.a (17 punkti), Andreas Sander 8.d (16 punkti),Marco Sepp ja Ronald Kivipelto 8.b (15 punkti).

Märtsis-aprillis osalesid meie õpilased veebipõhisel viktoriinil "Deutsch ist einfach und cool". Viktoriini eesmärk on õpilastele Saksamaa ja saksa keele tutvustamine. Viktoriin jääb kõigile soovijaile avatuks maikuu alguseni lingil:http://edlv.planet.ee/saksa/saksa01.html. Head lahendamist!

Meie kooli õpilastest on praeguseks viktoriini juba lahendanud 22 õpilast. Maksimumtulemuse (15 punkti) on saavutanud Markus Remmet, Karl Marten Mägi,Rasmus Kurušev 6.a klassist.

Ka aprillikuu on saksa keele õppijate jaoks väga töine, sest valmistutakse üleriigiliseks saksakeelsete laulude võistluseks "Lautstark", mis toimub 21. aprillil kell 10.00 Tallinna 21. Koolis. Meie koolist läheb võistlustulle 3 ansamblit - 1. klassi ansambel esitab laulu "Wenn ein schöner Tag beginnt", 2. - 3. klassi ansambel laulu "Regenbogen" ja 6.a klassi ansambel laulu "Millionär". Laulud on õpilastele selgeks õpetanud Jaan Vaidla ja Krista Savitsch. Ootame publikut kaasa elama ja meile pöialt hoidma!

23. aprill on SA Tiigrihüppe poolt korraldatava rahvusvaheliste partnerlusprojektide võistluse tähtaeg. Meie kool esitab sel aastal võistlusele ühe projekti "Olümpia kõigi jaoks", milles osalevad 1.a, 2.e ja 3.a klass. Projekt on pühendatud olümpia-aastale. Projekti raames tutvuvad õpilased erinevate spordialadega, harrastavad ise sporti ja toituvad tervislikult. Projektis osaleb 7 erinevat partnerkooli Euroopast (Saksamaalt, Austriast, Türgist, Sloveeniast jne.).