Projekt “Play to Lead”

Erasmus+KA 2 projekti "Play to Lead" teine töökoosolek koos koolitusega õpetajatele toimus 9.-13.09.2019 Portugalis Portos. Porto kool Schole LDA on erakool ja -lasteaed.

Esimesel kahel päeval toimus projekti dokumentide arutelu, tutvumine mängu juhendiga. Samuti andsime hinnangu projekti hetkeseisule ja millised on järgnevad tööetapid. Toimus mängu esimene piloottestimine. Koostatud said tunnikonspektid mängu jaoks.

Saime vaadata ka kooli elukorraldust. Meeldiv oli näha, et õppemetoodikasse olid lisatud tegevused lauamängudega. Selline töö toimus 2 korda nädalas, kus lapsed mängisid rühmades. Igas pesas oli oma lauamäng.

Üllatus oli suur, kui nägime, millise suurepärase kujunduse olid saanud Mongoolia ja Etioopia mängulauad. Mängu saab mängida kahes vanusegrupis: 7-10-aastased ja kuni 15-aastased õpilased. Mängukaartidel oli valikvastustes õige variant ära märgitud. Mõni vastusevariant oli leitav mängulaua pildilt.

Kohalikud õpilased mängisid vastvalminud lauamängu väga edukalt.

Samuti tutvusime koos kolleegidega kauni Porto vanalinnaga.

Koolitusel osalesid õpetajad Lea Netz, Kersti Vana, Helle Laats ja Adele Teras.

Programmi toetab Erasmus+KA201