Muusikakool tutvustas laulu eriala

Eelmisel nädalal toimus kooli aatriumis kontsert, kus esinesid Tabasalu Muusikakooli laulu eriala õppivad noored lauljad.

Kahe kooli koostöös toimunud kontserti olid kutsutud kuulama kooli 4. klasside õpilased, kes on sobivas vanuses alustamaks õpinguid muusikakooli laulu erialal. Esinejateks olid Marie Aare, Enelyn Vilk, Kersti Karlson ja Linda-Riin Võeras (pilt 1,pilt 2).

Laulu eriala erineb teistest muusikakoolis õpetatavatest erialadest selle poolest, et sinna saab õppima asuda veidi vanemana. Klaverit saab näiteks tulla õppima juba 1. klassi tulles, laulu erialale sisseastumiseksamite sooritamiseks peab aga olema vähemalt 11-aastane.

Erialane õppetöö toimub muusikakoolis nagu ikka individuaalselt ning laulutundidele lisanduvad teoreetilised rühmatunnid. Laulmist on oodatud õppima nii poisid kui tüdrukud.

Kõik laulu eriala õppijad esinesid hästi selleaastasel Harku valla lauluvõistlusel „Harku Valla Laululaps". Mitmed neist pääsesid edasi meie valda esindama ka võistluse Harjumaa vooru. Lisaks iga-aastasele valla lauluvõistlusele saavad laulu eriala õppijad esinemiskogemusi lauldes erinevatel üritustel nii meie vallas kui mujal.

Sisseastumiskatsed laulu erialale toimuvad sel aastal 25. ja 26. mail. Täpsem info Tabasalu Muusikakooli kodulehel.

Marju Metssalu
Tabasalu Muusikakooli laulu eriala õpetaja