Külalised sõpruskoolist Valgevenest ja konkurss „Чем богата Беларусь"

Meie koolis olid 1. - 7. aprillini sõpruskoolide projekti raames külas Minski kooli nr 48 õpetajad ja õpilased.

Toimusid erinevad üritused, ekskursioonid, kontserdid, tundide külastused (eraldi kunstitund ja eesti rahvatantsu tund). Koos käidi ka Tallinnas külas Gustav Adolfi Gümnaasiumil ja Valgevene Saatkonnal ning tehti ekskursioon vanalinnas. Veel külastati Padise Põhikooli ja tutvuti sealsete vaatamisväärsustega. Tehti väljasõite Keila-Joale ja Ida-Virumaale (kus käidi Ontikal, Kuremäe kloostris ja vastuvõtu korraldas Valgevene Selts „Krõnitsa"). Üks päev veedeti ka Soomes, Helsingi vaatamisväärsustega tutvudes.

3. aprillil toimus koolis Tallinna ja Harjumaa koolidele konkurss "Rikkalik Valgevene" - „Чем богата Беларусь":
1. - 5. klassidel toimus joonistusvõistlus "Ma joonistan Valgevenet",
6. - 8. klassidel viktoriin "Mida ma tean Valgevenest" ja
9. - 12. klassidel esitluste konkurss „Далёкая - близкая Беларусь" -  „Далёкая - близкая Эстония".

Žüriisse kuulusid Valgevene Saatkonna viisakonsul Natalja Sadovskaja, Valgevene Seltsi "EVA-Studiorum" esinaine Ketlin Pukk, Minski kooli direktor Lola Pahomova, Minski Hariduse Arengu Instituudi metoodik Inessa Bondar ja Carl-Ruuben Soolep meie kooli õpilasesindusest.

Konkursi tulemused:

1.- 5. klasside joonistusvõistlusele laekus kokku 76 tööd.

Projekti raames valmis laste joonistustest ka raamat pealkirjaga „Эстонские школьники рисуют Беларусь".

1.-2. klass
I koht - Maria Elling (1.a, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Lea Netz) –
 „БЕЛАЗ – мощная машина"
II koht - Aleksandra Solom (2.e, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Kristine Laanisto) – "Васильки во ржи"
- Anabel Dobosh (2.e, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Kristine Laanisto) –
"Лидский замок"
- Nora Kangro (1.a, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Lea Netz) –
"Башня с белорусским флагом"

3.-4. klass
I koht
- Lola Saliste (3.a, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Lea Netz) –
"Белорусские девушки"
- Egert Järvetson (4.a, Liivalaia Gümnaasium, õp. Malle Koppel) –
"Мемориальный комплекс Хатынь"
II koht
- Grete Anette Treiman (3.a, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Lea Netz) -
"Городская Ратуша в Минске на площади Свободы"
- Agnes Uusoja (4.a, Liivalaia Gümnaasium, õp. Malle Koppel) –
"Синие церковные купола - это Беларусь"
- Aron Salumets (3.a, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Lea Netz) –
"Трактор Беларус - символ Беларуси"
- Kristjan Viira (3.a, Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Lea Netz) –
"БЕЛАЗ – белорусская машина"

6. - 8. klasside viktoriin:

I koht - Liivalaia Gümnaasiumi võistkond nimega ЛГ (Liis Umbleja, Valentina Ivtšik, Diana Merzina), õp. Svetlana Spiridonova

II koht - Tabasalu Ühisgümnaasiumi 7.b klassi võistkond nimega Гномики (Elisabeth Kelner, Kristin Karu, Helen Õun), õp. Jana Loomik

III koht – Tabasalu Ühisgümnaasiumi 8.b klassi võistkond nimega Боб (Silver Rohuniit, Lauri Siir, Jarek Laande, Holger Ader), õp. Tamara Sinkevitš

IV koht - Püünsi Põhikooli võistkond nimega Зубры (Hardi Anton, Liis Luidalepp, Sandra Seinas, Roland Osa), õp. Ilana Veltbach

V koht - Tabasalu Ühisgümnaasiumi 8.a klassi võistkond nimega Шиповник (Kertu Heinmaa, Meriliis Vahtra, Ingrid Rasina), õp. Niina Peerna

VI koht - Tabasalu Ühisgümnaasiumi 7.b klassi võistkond nimega Гарбузок (Hanna-Marii Kaljas, Kaia-Liisa Hakk, Kerti Klaos, Enelin Vilk), õp. Jana Loomik

VII koht - Padise Põhikooli võistkond nimega Падизеские зубры (Arvi Vaiknurme, Dmitri Smirnov, Ruslan Miklačevicš), õp. Asta Pazuhanitš

VIII koht - Tabasalu Ühisgümnaasiumi võistkond nimega Белорусский рубль(Maritta Männik, Sten Ritson, Laura Karilaid, Carl Robert Borodin), õp. Jana Loomik

IX koht - Tabasalu Ühisgümnaasiumi võistkond nimega Просто так (Rainer Kont-Kontson, Georg Koppel, Ron Donald, Rihard Liiva), õp. Jana Loomik

X koht - Tabasalu Ühisgümnaasiumi võistkond Беларусь (Laura Priskus, Saara Lorette Männisalu, Saskia Rior), õp. Jana Loomik

9. - 12. klasside esitlused:

Grand Prix
kõige parema esitluse eest „Красота Беларуси"
Kristina Širkovskaja (Liivalaia Gümnaasium, õp. Eduard Sementšenko)

I koht
- esitlus „Богатства Беларуси"
Sofija Savtšenko, Jevgeni Tšerpak (Laagna Gümnaasium, õp. Galina Noorkõiv)
- esitlus „Белорусская кухня"
Kristin Reinsoo, Kristina Papstel (Saue Gümnaasium, õp. Jekaterina Krivorutško)

II koht
- esitlus „Белорусские праздники"
Anette Laas (Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Niina Peerna)
- esitlus „Спортсмены Беларуси"
Kristin Nugis, Kristiina Järve (Püünsi Põhikool, õp. Ilana Veltbach)

III koht
- esitlus „Белорусский национальный костюм"
Pilleriin Tamm (Saue Gümnaasium, õp. Jekaterina Krivorutško)
- esitlus „Белорусские Песняры"
Artur Ovtšinnikov (Tabasalu Ühisgümnaasium, õp. Niina Peerna)

Tunnustuse pälvis veel esitlus „Данные о Беларуси"
Marek Parbo (Saue Gümnaasium, õp. Jekaterina Krivorutško).

Pilte konkursist saab vaadata siit.

5. aprillil toimus koolis ka kontsert külalistele Valgevenest, kus esinesid meie kooli parimad õpilased. Eriti tublid olid 6.a ja 8.b klassi õpilased, kes just selleks päevaks õppisid külaliste jaoks laulu valgevene keeles. Aitäh kõigile!

Kogu nädal läks igati korda ja uusi kogemusi- teadmisi ning toredaid elamusi said nii Eesti kui Valgevene õpilased ja õpetajad. Sõpruskoolide projekt jätkub ja Tabasalu kool on saanud kutse külastada Minski kooli oktoobrikuus. Suurimad tänud kuuluvad kogu projekti peakorraldajale meie kooli vene keele õpetajale Niina Peernale!