Kodanikupäeva viktoriin 2011

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) poolt korraldatud ja üheksandat aastat järjest toimunud kodanikupäevale pühendatud õpilaste e-viktoriinis osales 5143 õpilast 231 koolist.

Kodanikupäeva viktoriini eesmärk on süvendada noorte teadmisi Eesti Vabariigi põhiseaduslike institutsioonide, inim- ja kodanikuõiguste, vabaduse ja kohustuste ning Euroopa Liiduga seonduv.

Kodanikupäeva viktoriin oli õpilastele teadmiste testimiseks avatud 21- 27. novembrini. Käesoleval aastal koosnes see 50 küsimusest. Maksimaalne punktide arv, mida viktoriini lahendamisel võis saada, oli 89 punkti.

Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilased osalesid samuti viktoriinis: 12. klass – 15, 10. klass – 5, 9B. klass – 16, 8A. klass – 8 ja 7A. klass – 10 inimest. Meie kooli parimad olid Ingrid Rasina (8A) – 15 koht 67 punktiga, Kristiine Eliise Kadakas(7A) – 16 koht 66 punktiga ja Kertu Heinmaa (8A) – 17 koht 65 punktiga.

Viktoriini parimaid tunnustatakse 25. jaanuaril toimuval pidulikul vastuvõtul Mustpeade majas ning premeeritakse presidendilossi külastusega.

Niina Peerna