Alates tänasest on Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis uus ühtne piletisüsteem

Meie kooli õpilaste jaoks tähendab see seda, et kooli õpilaspiletit saab lisaks oma igapäevasele marsruudile (kodust kooli/koolist koju; tasuta) kasutada veel e-kaardina (Ühiskaart) nii Tallinna kui Harjumaa ühistranspordis sinna peale raha laadides.

NB! Kui peaks tekkima probleeme õpilaspiletiga sõitmisel tasuta sõiduõiguse osas, siis palun andke sellest teada Harku vallavalitsusse Kadri Kelgo´le (tel. 600 3869,Kadri.Kelgo(ät)harku.ee).

Tallinna ühistranspordis tuleb e-pilet registreerida (valideerida) igal kasutusel, viibutades kaarti validaatori ees.

Harjumaa liinide bussides, on validaator bussijuhi kassasüsteemi sisse ehitatud, seega bussi sisenedes peab õpilane oma elektroonse õpilaspileti registreerima (valideerima) bussijuhi juures.

Uuest e-pileti süsteemist

Harjumaa sõitjale

E-piletit saavad osta kõik Ühiskaardi (e-kaardi) omanikud. Ühiskaart maksab 2 € (müügikohtade nimekiri).

Ühiskaardi asemel saab e-pileti ostmiseks kasutada ka uusi SEB panga ISIC üliõpilaspileteid ja järgmiste koolide õpilaspileteid (Gustav Adolfi Gümnaasium, Jüri Gümnaasium, Keila Kool, Tabasalu Ühisgümnaasium, Tallinna Reaalkool, Tallinna Ühisgümnaasium, Saue Gümnaasium)

Bussijuhi juures saab Ühiskaardile laadida ainult paberraha 5 €, 10 €, 15 € kaupa.

Koodid raha laadimiseks mobiiliga on: 2 € - 602, 5 € - 605, 10 € - 610, 20 € - 620. Pileti ostmisel ja raha laadimisel mobiiliga lisandub teenustasu 0,19 €. Vabalt valitud summat saab laadida kodulehel www.pilet.ee.

Kuupilet:

• Uues e-pileti süsteemis saab Harjumaa kuukaarti osta ainult Ühiskaardile.
  • Varem ostetud paberkuupiletid kehtivad 2012.a lõpuni.
  • Sisenedes tuleb kuupilet (e-pilet) juhi kassaseadmes registreerida.
  • Muutub kuukaardi kehtivuse aeg (kehtib 30 päeva alates kasutaja poolt valitud päevast).

Üksikpilet Ühiskaardiga

• Sisenedes tuleb juhikassast Ühiskaardil oleva raha eest osta e-pilet öeldes juhile tsooni numbri või peatuse.
  • Uuendusena annab bussist ostetud üksikpilet õiguse ümber istuda avalikel maakonnaliinidel piletil märgitud aja kestel. Pileti ajaline kehtivus sõltub tsoonide arvust ja on 1-2,5 tundi. Ümberistumisel tuleb e-pilet uuesti registreerida.

Üksikpilet sularahaga

• Sularahaga paberüksikpileti ostmise võimalus jääb alles.
  • Sisenedes tuleb juhikassast sularaha eest osta pilet öeldes juhile tsooni numbri või peatuse.
  • Ka sularaha eest ostetud üksikpilet annab õiguse ümber istuda avalikel maakonnaliinidel, piletil märgitud aja kestel. Ümberistumisel tuleb paberpilet uuesti registreerida.

Soodustusega sõitjad

• Soodustuste saamiseks tuleb Ühiskaart isikustada.
  • Omavalitsus peab olema soodustuse määranud ja süsteemi sisestanud.