Võõrkeelte festival Tabasalu Ühisgümnaasiumis

Happy Birthday to our Tabasalu Gymnasium! С Днём рождения, школа! Viel Glück zum Geburtstag, liebe Schule!

Kõlasid kooli  juubeli muusikahelid, taevas helendas pidulik saluut, õpetajate ja kooliga kohtusid vilistlased...  Juubelinädal lõppes lootustes uutele kohtumistele, edu, soovide ja heade sõnadega. Tabasalu Ühisgümnaasiumi võõrkeelte õpetajad otsustasid, et lõpetamine ei tohi olla kurb, kuid vastupidi, pidulik.
14.novembril toimus koolis võõrkeelte festival, milles osalesid 1-12. klassi õpilased. Saal ei võimaldanud mahutada kõiki soovijaid. Kes tuli kaasa elama oma klassikaaslastele, kes uudishimus – mis siis tuleb?, aga kes tuli selleks, et koos laulda inglise, saksa- ja venekeelsed laule. Suure ettevalmistus töö oma õpilastega tegid õpetajad: Krista Savitsch, Niina Peerna, Jana Loomik, Tamara Sinkevitš, Jaanika Pern, Karin Väli, Ilana Veltbach ja Mari Tarning. Suurimad tänud neile!
Festivali avas võõrkeelte õppetooli juht Niina Peerna sõnadega sõprusest ja koolist. Tema tervitusi toetas  10. klass lauluga „Koos on lõbusam" . 11. klass demonstreeris oma filmitud videot „Olla alati vormis". Aga hiljem luuletuste järel  kõlasid laulud, laulude järel  tantsud, tantsude järel aplausid. Olgugi, et kõik ei saanud aru, mis lauldi vene või saksa keeles, kuid aplodeeriti muusika  taktis ning lauldi isegi  kaasa.  Kõik „artistid" näitasid uhkusega, et nad õpivad rõõmuga võõrkeeli. Eriti uhked olid 1-3. klassi õpilased, kes laulsid saksa keeles.
9A klass lõpetas piduliku festivali venekeelse lauluga „Kahjuks, sünnipäev on üks kord aastas" .
Rõõmsalt ,  lõbusate lauludega ja õnnelike naeratustega lõppes Tabasalu Ühisgümnaasiumi 25.aasta juubelinädal.
Täname tublisid õpilasi ja nende õpetajad.

Võõrkeelte õppetooli juht
Niina Peerna