Vahetusõpetaja Austriast

3.-14.oktoobrini 2011 viibib Tabasalu Ühisgümnaasiumis vahetusõpetaja Christof Trimmel Austriast. Õpetaja Trimmel on BG/BRG Mattersburgi füüsikaõpetaja. Tabasalu Ühisgümnaasiumis annab ta kahe nädala jooksul kõik saksa keele aine- ja ringitunnid, külastab loodusainete (bioloogia, geograafia, keemia ja füüsika) ja inglise keele tunde, tutvustab Tabasalu kooli õpilastele Austriat, selle maa kultuuri ja haridussüsteemi. Võimalusel pakub õpetaja Trimmel ka meie põhikooliõpilastele mõnusa austriapärase maitseelamuse koos küpsetades.

Õpetaja Trimmel oli Eestis rahvusvahelise programmi raames, mis oli heaks kiidetud meie Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt koostöös Austria saatkonnaga. Programmi raames väisab Eestit igal aastal 4 vahetusõpetajat Austriast. Sel aastal viibib küll kahjuks 3 õpetajat ainult. Valiku õpetajate osas teeb Austria Haridusministeerium. Vastuvõtvad koolid Eestis valitakse välja üleriigilise stipendiumikomisjoni poolt igal kevadel.

Tabasalu Ühisgümnaasium võõrustab ühte vahetusõpetajat Austriast juba 4 korda. Varasematel aastatel on õpilastele positiivselt meelde jäänud õpetajad Günther Sturm, Susanna Söls ja Andreas Krenner.

Esimese nädala jooksul andis õpetaja Trimmel palju positiivselt meeldejäänud saksa keele tunde, vestles koolielu teemadel paljude meie kooli õpetajatega. Tänu Harku Vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Ervin Jürisoole tutvus ta Harku valla haridus- ja kultuurieluga. Tänuväärse kohtumise pakkus välikülalisele ka Tabasalu Noortekeskus, kus õpetaja Trimmel tutvus noorsootöö rõõmude ja muredega meie vallas. Sügisestesse pimedatesse õhtutesse jäid ka kenad ja muljeterohked hetked tutvudes Harku valla ja meie naabervalla vaatamisväärsustega. Huvitav ja meeleolukas oli ka õpetajatepäev meie koolis 7. oktoobril. Sümpaatse mulje jättis õpetaja Trimmelile ka sügisene värvikirev Haapsalu linn oma lummava iluga.

Õpetaja Christof Trimmel on ääretult positiivselt meelestatud ja õnnelik, et saab olla vahetusõpetajana Eestis. Tema esimeseks valikuks oli küll Soome, aga samavõrra huvitav ja rikastav on tutvumine Eesti hariduseluga.

Mina omalt poolt tahaksin tänada kõiki õpilasi sõbralikkuse ja aktiivsuse eest tundides. Tänan ka Tabasalu Ühisgümnaasiumi juhtkonda ja kogu kooliperet toetuse ja igakülgse abi eest!

Krista Savitsch

Tabasalu Ühisgümnaasiumi saksa keele ja klassiõpetaja, IT-tugiisik