« Tagasi

Lastekoor osales popkooripeol Tartus

30. juunil toimus Tartu lauluväljakul suur popkooripidu, kus osales ka Tabasalu kooli lastekoor 23 lauljaga (juhendaja Piret Puusta).

Popkooripidu erines oma idee ja ülesehituse poolest erines kõigist seninähtutest – ligi 5000-liikmelise noortekoori esituses tuli ühislaulmisele 30 laulu Eesti estraadi- pop- ja rokkmuusika varasalvest.

Pea kõik meie väikese ja laulumaia Eestimaa erinevad vanuse- ja sihtgrupid on saanud endale ühe toreda laulusündmuse. On see siis traditsiooniline üldlaulupidu, punklaulupidu või laulupealinna valimine. Mida aga meil Eestis seni veel ei ole, on Eesti poplaulude "laulupidu" ehk POPKOORIPIDU!

Võimsamalt kui ei kunagi varem kõlasid laulud "Kuula" ja "Pärlisaar". Suure ühendkooriga koos olid laval solistid Maarja-Liis Ilus, Hedvig Hanson, Lenna Kuurmaa, Birgit Õigemeel, Janika Sillama, Uku Suviste, Koit Toome, Kristjan Kasearu, Jaan Pehk, Ott Lepland ja Genka. Neid saatis Estonian Dream Big Band. Lisaks olid laval Jaan Arder ja Tõnu Aare ning Estonian Voices ja HaleBopp Singers. Dirigentideks Hirvo Surva, Aarne Saluveer, Siim Aimla, Tomi Rahula, Veronika Portsmuth, Lauri Breede, Raul Talmar ja maestro Eri Klas.
Suurtel ekraanidel olid kõigi laulude sõnad ja publik sai kaasa laulda, mammutkontsert kestis pea neli tundi.

Popkooripeo eesmärgiks on hoida noorte seas elus viimase 40 aasta eesti laululoomingu kullafondi ja teha seda uudsel ja atraktiivsel viisil - pakkuda avastamisrõõmu noortele ja äratundmisrõõmu vanematele, kutsuda üles inimesi põlvkondadeüleselt koos laulma – lapsed laval ja emad-isad publiku seas, kõik laulavad koos!

Koore oli kohal igast Eestimaa nurgast: 
Kunda, Viljandi, Loksa, Olustvere, Toila, Haapsalu, Tartu, Nõmme, Kuressaare, Järvamaa, Jõhvi , Lõuna-Läänemaa, Orissaare, Elva, Kehra, Parksepa, Antsla, Rannu, Türi, Võru, Jõgeva, Koeru, Uhtna-Põlula, Võnnu, Ahja, Kabala, Pärnu, Kääpa, Pärnu, Järva-Jaani, Vinni-Pajusti, Tabivere, Aruküla, Ardu, Palamuse, Torma, Iisaku,Tabasalu, Laagri, Jüri, Kose, Rae, Oru, Viimsi, Turba, Keila, Vääna, Alavere, Raasiku, Paide, Retla, Kuressaare, Krootuse-Tilsi, Puhja, Leisi, Tapa, Rapla, Kiili, Väike-Maarja, Tsirgulinna, Kohila, Kambja, Suure-Jaani, Haanja, Rocca Al Mare, Tallinn, Nõo, Kõrveküla, Valtu, Osula, Kalamaja, Kilingi-Nõmme, Paide, Albu, Hummuli, Ülenurme, Otepää, Laupa, Valjala, Võhma, Saverna, Puka, Abja, Rõuge, Tartu, Kauksi, Värska, Vastse-Kuuste, Ida-Saaremaa, Musamari,Bel canto, Haljala, Kose, Kernu, Paldiski, Rakvere, Ülenurme, Väätsa. 

Pilt 1

Pilt 2