Kokkuvõte ja pildid jalgrattamatkadest

Eelmise nädala kolmel päeval olid 1. - 8. klasside õpilased oodatud kooli jalgratastel. Kaasa sõitmas ja laste turvalisust tagamas olid nii õpetajad, 10. klassi õpilased kui mitmed lapsevanemad.

Esimesel päeval oli kavas matk 7. - 8. klassidele. Matka pikkuseks oli ligikaudu 20 kilomeetrit marsruudil Tabasalu-Rannamõisa-Muraste-Tabasalu. Matkade peakorraldaja kehalise kasvatuse õpetaja Karin Vigla oli paika pannud mitmekülgse marsruudi – oli sõitmist nii metsarajal kui asfaldil ja vahepeal korraks muutus rada selliseks, et tuli ratast ka käekõrval üle puujuurte ja läbi pori lükata. Aga ilm oli suurepärane ja kõik alustanud jõudsid ka rõõmsalt lõpuni. Kokku oli sel päeval osalejaid üle 80.

Teisel päeval toimus matk 4. - 6. klassidele ja osalejaid oli juba märksa rohkem – õpilasi ja õpetajaid oli osalemas üle 200 ja lapsevanemaid üle 20. Marsruut oli lühem (~12 km), sõideti läbi looduspargi ja Rannamõisa küla Tilgu sadamasse, seal tehti väike paus jalasirutuseks ja siis tuldi rahulikus tempos mööda kergliiklusteed kooli juurde tagasi.

Kooli kõige väiksemaid (1. - 3. klass) oli koos vanematega oma matkapäeval samuti kokku üle 200. Nende marsruudi pikkuseks oli ~9 km läbi looduspargi Rannamõisasse ja tagasi. Sõideti klasside kaupa, klassijuhataja kõige ees. Lapsed olid tublid ja tegid vapralt kogu matka kaasa.

Suur aitäh kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele, kes leidsid aega ja tahtmist sellest toredast ühisüritusest osa võtta!

Pildid matkast:

28.05 (7. -8. klass)