iduEDU 2019

Vaheajal, 25. oktoobril toimus õpetajatele, õpilastele ja lastevanematele moodsa õppimise festival "iduEDU"  2019. Selle raames  toimus 100 erinevat moodsa õppimise töötuba. Tabasalu Ühisgümnaasiumist osalesid Tallinna Reaalkooli uudses Digimikroskoopia töötoas bioloogia õpetaja Dulsi Song ja 7B klassi õpilane Gert Martin Savitch. Saime suurepärase võimaluse tutvuda ja töötada digitaalse Dino-Lite USB mikroskoobiga, mille uudsus seisneb selle kerges kaalus, võimaluses võtta seda kaasa ka välitingimustes ning ühendada nutiseadmetega ja saada koheselt ekraanile vaadeldavast objektist pilt. Taoline mikroskoop lubab õpilasel omandada hea tehniline vilumus, kuna objekt peab olema hästi kadreeritud ja võimalikult selge. Mikroskopeerisime õpilase Gert Martiniga mungalille ja metsasitikat- antud mikroskoobiga sai hämmastava selguse nii tolmukatest koos tolmuteradega kui ka metsasitika parasiitidest. Gert Martin suutis kohe esimesel korral saada väga selged kujutised ja pälvis sellega grupis ka juhendajalt korduvalt kiituse. Võimaluse oma kadreeritud pilt salvestada ja õpetajale saata andis Dino Capture 2.0  programm. Jällegi hea lisavõimalus oma tehtud tööd koheselt aineõpetajaga jagada. Töötuba osutus väga vajalikuks ja loodame, et üsna pea on ka Tabasalu Ühisgümnaasiumi bioloogiatundides sellised võimalused nii õpetajatele kui õpilastele kättesaadavad.
Tekst: Tabasalu Ühisgümnaasiumi bioloogia ja loodusõpetuse õpetaja Dulsi Song. Fotod Dulsi Song.