"Programmeerin ise"

Üleeuroopalise programmeerimisnädala (5.-20.okt) raames toimus Tabasalu Ühisgümnaasiumis 16. oktoobril 2019. a Harjumaa üritus "Programmeerin ise" Harjumaa koolidele kolmandat korda. Üritust korraldas algõpetuse õppetooli juht Reet Onton.  Osa võttis 19 maakonna kooli, igast koolist 4 õpilast võistkonnas sealhulgas vaatlejana Kosejõe Kooli väikeklassi õpilased.

Peale päevakava tutvustamist jäid aulasse 10 kooli, tutvuma ja võistlema väikese robotiga Ozobot. Arvutiklassi  suundusid 9 kooli, võistlema koodi lugemises ja joonistamises.

Meie kooli arvutiõpetaja Ringa Rooteman andis juhtnöörid ja juhendas ozobottide võistlust koos õpetajatega Lea Netz ja Elina Krautman, kes koos oma õpilastega abistasid külaliste vastuvõtul.

Arvutiklassi meeskond koosseisus Ülle Arumäe, Kristi Jaason, Ülle Tamm ja Eve Saare juhendasid võistkondi joonistuskeskkonnas juhendi järgi joonistamises.

Üritust toetas Harjumaa Omavalitsuste Liit ja TÜG Arenduskoda MTÜ.

Ülevaate leiate veebilehelt: progema.weebly.com

I koha saavutas Vääna Mõisakool