Valgevene luuletaja Pimen Pantšenko 100.sünniaastapäevale pühendatud dokumentaal-kirjanduslik näitus

1. detsembril toimub Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas valgevene luuletaja Pimen Pantšenko 100.sünniaastapäevale pühendatud dokumentaal-kirjandusliku näituse avamine. Näitus kannab nime „Elutee ja armastuse raamat...". Rahva poeedi elutee algas Eestis 23.augustil 1917 Tallinnast (Revel), kus ta sündis. Näitus-esitluse korraldab õpetaja Niina Peerna koostöös Riikliku valgevene kirjanduse muuseumiga Minskist Valgevene Saatkonna toetusel. Programmis osalevad õpilased ja õpetajad Kehra ja Saue Gümnaasiumist, Vääna Mõisakoolist ja Tabasalu Ühisgümnaasiumist. Meie koolist võtavad osa 9.d klassi õpilased (Annaliisa Toovis, Neidi Kivimurd, Mariliis Possul ja Eliise Lisete Krištal), õpetajad Olga Talis ja Niina Peerna. Valmistati ette esinemisprogramm, kus tüdrukud laulavad valgevene keeles, õpetajad ja õpilased  loevad valgevene poeedi luuletusi. Annaliisa loeb luuletuse „Eestlase müts", mis Pimen Pantšenko pühendas eesti rahvale.

VIDEO: Direktori ja HK esimehe 2016/2017 õppeaastat kokkuvõtvad sõnavõtud lastevanemate üldkoosolekul