Raamatu ja roosi päeva soovinimekiri

Raamatu ja roosi päeva tähistatakse üleilmselt 23. aprillil. Soovist väärtustada raamatuid ja lugemist tähistame seda päeva oma koolis neljapäeval, 27. aprillil.

Sel päeval on kõigil võimalus kooli raamatukogule kinkida mõni väärt raamat, mida kodus on mitu või mida enam ei vajata, kuid teised loeksid hea meelega. Nii saab raamatukogu oma fonde uute raamatutega täiendada. Kingitud raamatud märgistatakse spetsiaalselt selleks ürituseks valminud eksliibrisega. Raamatukinkijad saavad tänutäheks roosi ja väikese maiuse.

Eriti oodatud raamatud on kirjas meie soovinimekirjas.

Algklassidele on välja kuulutatud Raamatu ja roosi päevale pühendatud lastekirjanduse teemaliste plakatite joonistusvõistlus. Aprillikuus valmistavad 5-liikmelised võistkonnad loosi teel saadud lastekirjaniku loomingust plakati. Kõik võistkonnad, kas üksi või õpetajaga, on oodatud peale tunde saadud autori loominguga raamatukokku tutvuma. Valmis töid ootab raamatukogu hiljemalt 25. aprillil kell 9.00.

Samal päeval tuleb õpilastega kohtuma Soome päritolu Eesti lastekirjanik Mika Keränen. Soovijatel on võimalus osta kirjaniku raamatuid ja saada ka autogrammi.

Ühtlasi kutsume õpilasi osa võtma raamatute teemalisest viktoriinist, mis sel aastal toimub reedel, 28. aprillil. Õpilased saavad küsimused raamatukogust ning vastuste leht tuleb päeva lõpuks tagastada raamatukokku.

Toredaid lugemiselamusi!

TÜG raamatukogu

Ülemaailmne raamatu ja roosi päev, mida tähistatakse 23. aprillil, Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeval, sai alguse eelmise sajandi 30-datel. Ühele Barcelona raamatukaupmehele tuli romantiline idee, mille abil suurendada raamatumüüki ja parandada kirjanduse tundmist: mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu.

Raamatu ja roosi päev ehk The World Book Day osutus suurepäraseks ideeks ja tänapäeval tähistatakse seda kõikjal maailmas.