Uudised

« Tagasi

Projektõppe päevad algklassidele "Minu juured"

Algklasside õppetoolis toimub järgmise nädala kolmel esimesel päeval (16.-18.aprill) õppimine läbi projekti, mille teemaks on „Minu juured". Projektõpe hõlmab iseseisvat tööd ja selleks on sel korral kodune vanematega ja vanavanematega suhtlemine ja andmete kogumine. Lisaks on tunnis iseseisvad grupitööd, kus lapsed oma kodust kogutud infot jagavad ja arutlevad selle üle.

Palume siin ka vanemate abi. Rääkige kodus lastele oma pere juurtest. Teeme klassides Eesti kontuurkaardi, kuhu lapsed märgivad kohad, kust nende vanavanemad pärit on.  Iga klass teeb sellest oma kokkuvõtva diagrammi ning hiljem teeme neist algklasside peale kokku ühise diagrammi, mis pannakse kolmapäeval, 18. aprillil, algklasside maja 2. korrusele näitusele kõigile vaatamiseks. Vanemad on oodatud külastama.

Veel palume anda lapsele kooli kaasa üks tõeliselt vana asi. See võib olla mänguasi või muu ese, mis on ajaloolise või emotsionaalse väärtusega, millest on rääkida ka oma lugu, millest laps oskab klassis teistele jutustada.  Vanadest asjadest teeme näituse, mis jääb klassi. Kolmapäeval saab külastada ka näitusi klassides. Suuremad lapsed teevad vanade asjade teemal loovtöö, harjutamiseks tulevikuks.

Viimasel päeval tutvuvad lapsed Eesti murretega ja külalisesinejaks on kirjanik Contra.