Vaikuseminutid Tabasalu Ühisgümnaasiumis

Mindfullness meetodi koolidele kohandatud „Vaikuseminutid" jõuavad juba järgmisel aastal kümnesse edumeelsemasse kooli Eestis, sealhulgas ka Tabasalu Ühisgümnaasiumisse. Selle nime alla on koondunud kergesti kasutusele võetavad tähelepanu ja meelerahu harjutused, mis aitavad paremini märgata enda sees ja ümber toimuvat, et olla tähelepanelikum ja hoolivam nii enda kui ka teiste suhtes. Kujundades oskusi ise tähelepanu juhtida tekib rohkem selgust ja eneseusku.

Sellel õppeaastal õpivad õpetajad meetodit ning järgmisel aastal rakendatakse seda 8.-9. klassides, aga ka teistes, kui õpetajad soovivad.

Tegemist on 2018/2019 õppeaastal  Tartu Ülikooli poolse uuringuga, mil 10 nädala jooksul 8-9. klasside ainetundides tehakse läbi tähelepanu ja meelerahu harjutusi ning analüüsitakse harjutuste mõju õpilastele.

Vaikuseminutite harjutusi on meie koolis praktiseerinud paar viimast aastat muusikaõpetaja Elin Ots põhiliselt 1.-4. klassis. Õpetaja Elin on tutvustanud meetodit õpetajate sisekoolitustel „Kolleegilt kolleegile". Õpetajatele pakkus see eneseregulatsiooni õpetav meetod huvi ning siit tekkis koolil ka julgus olla üks kümnest, kes juba teadlikult järgmisel õppeaastal neid tähelepanu ja meelerahu harjutusi tundides kasutama hakkab.

2017. aasta sügisest osalevad 20 järgmise õppeaasta 8.-9. klasside õpetajat meetodi 6-päevasel väljaõppel. Lisaks saavad õpetajad juhendmaterjale ja muud vajalikku tuge lastega 10-nädalase programmi läbiviimiseks.

Loodud on ka Vaikuseminutite tutvustav video. Seda saab vaadata SIIN