Lõputunnistused ulatati põhikoolilõpetajatele

"... annan põhikooli lõputunnistuse ja tunnistan kehtetuks õpilaspileti ning arvan kooli õpilaste nimekirjast välja järgmised üheksanda klassi õpilased: …," luges õppejuht Tiina Mänd ette Tabasalu Ühisgümnaasiumi direktori käskkirja 20. juunist k.a.

Täna, 20. juunil ulatati kooli aulas lõputunnistused 83 põhikoolilõpetajale, kellest 2 - Mattias Raba ja Helena Urbla, said selle koos kiituskirjaga. Mitmed lõpetajad said heade õpitulemuste tunnustusena Harku vallalt stipendiumi ja raamatu.

TÜG direktor Martin Öövel õnnitles koolilõpetajaid ja soovitas igaühel enda üle uhkust tunda. "Vaadates meie õpilaste tulemusi kogu riigi koolide võrdluses, on põhjust rahuloluks küllaga. Paljud teie hulgast saavutasid lisaks tublile õppetööle häid tulemusi aineolümpiaadidel ja spordis. Selle põhjal saab järeldada, et meie koolis saadav haridus meie õpetajate toega on igati esmaklassiline. … Vaadake enda kõrvalolevaid inimesi. Te näete kaaslasi, kellega olete käinud pika ühise tee, mille jooksul olete kasvanud ja arenenud. Hoidke neid sõpru, sest mitte keegi meist ei suuda teha kõike üksinda," rõhutas direktor.

9.a klassi juhataja Sigrid Laanemets tõdes, et kõik õpetajad, rääkimata klassijuhatajatest on rõõmsad - lõpuks ometi!... on kohustuslik kooliharidus omandatud. "Edasi saate valida, mida teha ja kellega koos seda teha. Olge julged ja otsustage ise!" Õpetajate nimel tänas ta lapsevanemaid mõistmise eest, et paremaid tulemusi saavutatakse kooli ja kodu koostöös.

Lapsevanemate nimel sai sõna Anne Urbla: "Selliseid hetki nagu täna, mis on olulised ja tähendusrikkad, on elus palju. Oluline on oskus neid märgata. Tähtsuse ja tähenduse olulistele asjadele oma elus annate te ise. Unistage suurelt ja püüelge nende saavutamise poole." Pöördumises õpetajate poole tänas kõneleja neid kannatlikkuse ja huumorimeele eest, millega nad on andnud võimaluse õpilastel tarkust koguda: "Seda isegi siis, kui nad igapäevaselt kooli tulles ei teadnud, et seda koguda tahavad."

Lõpetajate nimel kõneles Elisabeth Elštein: "Paljud meist on pingutanud, paljud looderdanud, aga siin me oleme. Oleme teie ees, et öelda - me tegime seda! Tegime koos teiega. Teie õpetus jääb meile mitte ainult omandatud teadmistesse vaid ka südametesse. Iga õpetaja siin on väärt maailma kaunimat lilleõit, tugevaid kallistusi ja sooje tänusõnu." Elisabeth tänas pereliikmeid ja ka koolikaaslasi, kellega aastate vältel väga lähedasteks on saadud: "Mingu teil elus hästi!"

Ja nii nad läksid... Algul õnnitlusi saama, siis pildistama ja nautima veel hetki kaaslaste seltsis…

Tuult tiibadesse! Mingu teil elus hästi!