Külas ettevõtlusprojekti partnerid

Sel nädalal, 3.-7. aprillil võõrustasime Erasmus+KA2 ettevõtlusprojektis osalevaid ettevõtlus- ja majandusõppega seotud õpetajaid ning õpilasi partnerkoolidest.

Meie kooli IT-juht Philip Mills selgitas, kuidas luua e-kursust Canvas LMS platvormil ning osalejad õpetajad koostasid e-kursuse enda jaoks olulisel teemal: uue toote arendamine ja tarbija käitumine (Kreeka), Euro. meie raha (Läti), Tööturg ja töötus (Eesti), Roheline mõtlemine ettevõtluses (Island), e-kaubandus (Itaalia), lisades juurde erinevaid harjutusi, teste ja tagasiside andmise vorme. Järgmisel õppeaastal saavad kõik partnerid väljatöötatud e-kursusi oma kooli õppetöös rakendada.

Küllatulnud kolme Läti õpilasega tegelesid projekti kaasatud 10. klassi õpilased. Noorte jaoks oli spetsiaalselt ette valmistatud mõned õppekavavälised tunnid, näiteks Eesti ja Läti kokkupuutepunktidest läbi ajaloo. Õpilased kohtusid kohaliku ettevõtja Kari Maripuuga, kes jagas oma kogemusi õpilasfirmadega seoses.

Tutvuti ka edukate Eesti ettevõtjatega Estonia klaverivabrikust ja Vihula mõis-spaast.

Partnerid jäid külaskäiguga rahule ning juba aprillis kohtutakse Trikales (Kreeka), kuhu koos kolme 10. klassi õpilasega sõidavad projekti juht Kersti Vana ja kooli direktor Martin Öövel.