Jätkub projekt "See kaunis eesti keel"

9. veebruaril toimus järjekordne koolide kohtumine (Tabasalu ÜG, Loksa Gümnaasium ja Haabersti Vene Gümnaasium) projekti raames „See kaunis eesti keel". Meie koolist osalesid 18 õpilast ja õpetajad Niina Peerna ja Jana Loomik. Külalilisi võttis lahkelt vastu HVG, kus toimus võistkondlik viktoriin-mäng „Mis? Kus? Millal?" teemal „Eesti - 100". Võistlesid 6-liikmelised segavõistkonnad, igas võistkonnas 2 erinevate koolide õpilast.

Õpilastele esitati 18 küsimust erinevatest valdkondadest: ajalugu, kirjandus, muusika, kunst ja geograafia. Valiti parim mängija-võistleja. Igast võistkonnast jäi lauda üks mängija. Väga tore oli see, et  parima mängija tiitli eest võistlesid 4 Tabasalu ÜG-i õpilast. Toimus Blits–turniir. Neile esitati 3 küsimust ja nad pidid üksinda nendele küsimustele vastama. Olime kõik väga uhked, kui parimaks mängijaks kuulutati meie  kooli 5.B klassi õpilane Mattias Mets.

Viktoriinis saavutas 1. koha võistkond, kus olid meie 5.D klassi tüdrukud: Liisa Peet ja Rita Liisa Raudsepp. See võistlus-mäng näitas, selle jaoks et võita, tuleb võistkonnas leida ühine keel. Oli näha, et tüdrukud leidsid selle, arutasid väga aktiivselt ja rohkem kui teised andsid õigeid vastuseid.

Aga ikka sõprus on see, mis ühendas kõiki võistlejaid. Kõik koolid said tänukirjad osalemise eest ja kingituseks - lauamängu „Eesti".

VIDEO: Direktori ja HK esimehe 2016/2017 õppeaastat kokkuvõtvad sõnavõtud lastevanemate üldkoosolekul