Eesti loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor!

20.–21. aprillil toimus Tartu Ülikooli Chemicumis 15. Eesti loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor.
50 õpilast tegeles toiduainetega seotud uuringutega. Bioloogilistes eksperimentides uuriti kalja tootmiseks kasutatavate pärmseente eripärasid ning nende tõhusust glükoosi ja maltoosi lagundamisel.
Füüsikaline eksperiment nõudis spektrofotomeetrilist analüüsi, et tuvastada maiustustes kasutatud värvained. Keemilises uuringus sünteesiti üks kookospähklites leiduv ester ning planaarkromatograafiline analüüs.

Siim Laane 8.c klassist oli kutsutud lõppvooru, kus ta saavutas 13. koha. Paremusjärjestuses võeti arvesse piirkonnavooru tulemust ja lõpptulemus oli 18. koht. Vaid mõned punktid lahutasid teda pääsemaks rahvusvahelisele loodusteaduste olümpiaadile. (https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/loodusteadused)

Toetavad õpetajad Joanna-Maria Laos ja Eda Rohula.
Palju õnne tubli tulemuse eest!

Cultural heritage
in the context of