Külalisõpilased väliskoolidest

21.01 kuni 26.01 külastasid Tabasalu Ühisgümnaasiumit õpilased Itaaliast, Islandilt, Kreekast ja Lätist.
Tegemist on projektiga, kus noored vanuses 15-18 tulevad kokku ja tutvustavad üksteisele oma kodumaad, samas tutvudes ka giiditöö väljakutsetega. Meie Tabasalu kooli õpilased näitasid nädala jooksul külalistele mitmeid Eesti paiku. Lisaks töötati välja projekti logo, mis hakkab kaunistama kõiki projekti käigus välja töötatud dokumente.

Esimesena näidati välismaalastele Tallinna vanalinna. Vanalinna tutvustust alustati Linnahalli juurest ja lõpetati Raekoja platsil. Seoses tugeva külmaga ei jõutud kõike plaanitut ette võtta ning seekord Toompeale ei jõutud.

Teisena tutvustati maagilist Keila-Joa lossi ja selle parki. Pargis saadi ilusaid pilte Eesti talvisest loodusest, sh külmunud joast ning lisaks mängiti omavahel lumesõda, mis soojendas kõik üles. Lossis sai riietuda 19. sajandi kostüümidesse ning end neis pildistada. Lisaks tutvuda ajalooliste isikutega nagu Benckendorffid ja Volkonskid.

Õpilased korraldasid ka rahvuste festivali, kuhu olid oodatud kõik õpilased ja pered, kes majutasid meie külalisi. Festivalil õpiti teiste rahvuste laule ja tantse. Kõik veetsid väga toreda õhtu.

Viimase asjana tehti väljasõit talvisesse Tartusse, kus näitasime vanalinna ja tutvustasime Baltikumi vanimat ülikooli - Tartu Ülikooli. Käisime ka Eesti Rahva Muuseumis.

Vabal ajal ning õhtuti said õpilased ise näidata oma külalistele kohti, mida just nemad tahtsid - kes käis šoppamas, saunas, vanalinnas või söömas.

Õpilastele endale meeldib projekt väga. Saadakse uusi tutvusi ja sõpru teistest riikidest, arendatakse inglise keelt ning saadakse teada teiste maade kultuurist. Eesti külastamine oli ainult algus, varsti lähevad meie õpilased pea nädalaks Kreekasse, et ka seal saaks sarnane tore tutvumine toimuda.

Täname ka Harku Vallavalitsust, kes meid lahkelt vastu võttis ja meie valda külalistele tutvustas.

Cultural heritage
in the context of