Äriideede võistluse „Ajujaht“ 2018 võitjad!

Äriideede võistlus „Ajujaht" jõudis kooli veidi rohkem kui aasta tagasi, ajal, kui veel Eesti televisiooni saate „Ajujaht" tiim sõlmis koostöölepingu Harku vallaga. Kuna juba esimesel aastal kasvas plahvatuslikult õpilaste poolt kirja pandud äriideede arv 40-ni, siis soovisime sellega ka sel aastal jätkata ning uskuge või mitte, ületasime ka sel aastal eelmise aasta ideede arvu ehk siis laekus esimeses voorus juba 58 äriideed - 40 põhikoolist ja 18 gümnaasiumist.

Žürii valis välja 12 parimat ideed põhikoolist ja 8 gümnaasiumist. Inspiratsiooni oma toote edasiarendamiseks käisid parimate ideede omanikud ammutamas SEB innovatsioonikeskuses. Nii mõnigi gümnaasiumiõpilane avaldas peale kuuldut soovi hakata tegelema investeerimisega.

Teisipäeval oli „Ajujahi" finaal - 20 tiimi olid valmistunud oma ideid ja idee prototüüpi tutvustama auväärsele žüriile.
Žüriid esindasid:
• Kari Maripuu - IT firma Brightspark juht
• Kerly Hendrikson ettevõttest Klinkmann
• Meelis Härms - Strantum juht
• Martin Öövel - Tabasalu Ühisgümnaasiumi juht
• Steven Ester - Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilasesinduse esindaja

2. voorus pidid õpilased valmistama prototüübi oma äriideele ning seda ka tutvustama.

Žürii valis parimad välja kategooriates:
• GRAND PRIX (peavõit) - Vürtsipoisid 7b klassist - Oskar Ojamäe, Oskar Hein ja Rico Praks - Tom Kha aasia supi segu.

• Gümnaasiumi 1. koht - TIP-TÄP Carina Ruut, Markus Ansip, Erik Sarapu - valemivihikud täpilise sisuga, 11. klass.
• Põhikooli 1. koht - Homely - Meete Mari Undusk, Hanna Liisa Värik 7b - koduleib ja peedihummus.

• Gümnaasiumi 2. koht - Teader - Kaspar Säär, Anna Ovtšinnikova, Marilise Seppel - app abiõpetaja leidmiseks, 12. klass.
• Põhikooli 2. koht – Educationem - Karoliina Ruuto, Vivian Kolberg 7b - järelaitamistunnid õpilaselt õpilasele.

Lisaks valiti eripreemiad:
• Parim IT-alane lahendus - Teader
• Parim teenindusalane lahendus - Educationem
• Parim tööstusalane lahendus – Laadimisvöö - Rasmus Vahtra, Emma Tsirk, Ragnar Liivak 10.a klassist.
• Parim sotsiaalne ettevõte - Teraapialoomad- Kertu Metsma, Mona Märtson, Claudia Hallik, Lee Ann Järvis, 7a klass.
Palju õnne ja edu võitjatele! Suur tänu kõikidele osalemast!

Projekti finantseerib Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Cultural heritage
in the context of