Reis mööda Eestit

12. aprillil toimus Tabasalu Ühisgümnaasiumis Harjumaa vene keele konkurss "Reis mööda Eestit" 7. - 9. klasside õpilastele. Igat kooli esindas 4-liikmeline võistkond. Üritus oli plaanitud õpilastele, kelle kodune keel on vene keel. Väga tore oli see, et osa võtma tulid ka eesti kodukeelega õpilased.

Konkursil osales 14 võistkonda 10 koolist. Konkursil osalemiseks liitusid võistkonnad Valgevenest Minski Keskkoolist nr.48, kes sellel ajal viibisid Eestis „Sõpruskoolid" projekti raames. Projektijuht ja konkursi organisaator Niina Peerna kutsus neid osalema konkursil, mis oli pühendatud Eesti 100 aastasele juubelile.

Konkursil osalejaid ja õpilaste juhendajaid tervitas TÜG-i õppejuht Tiina Mänd, kes avaldas rõõmu, et õpilastel on huvi konkursil osaleda ja soovis edu.

Iga võistkond sai endale nime. Millise? –  see oli vaja kokku panna pusle 32st osast. Kui see ülesanne oli valmis, siis tuli kooli esitamine, kasutades võistkonna nime. Kes jutustas, kes luuletas, kes laulis, et oma koolist ja võistkonnast rääkida. Erinevate huvitavate ja lõbusate ülesannete lahendamine ühendas võistkondade liikmeid.

Eesti – meie kallis kodumaa. Sellest räägivad kõige paremini vanasõnad, mis oli vaja kokku sobitada kahest osast.

Mis transpordiga sõidame reisile? Selleks oli vaja arvata 11 mõistatust. Viktoriinis külastasime erinevaid Eesti vaatamisväärsused, tuletasime meelde ajalugu, geograafiat, kirjandust ja kunsti. Et reis oleks lõbus, kõlasid laulud, mille esitasid „reisikaaslased" ise.

Väga pingeline ja huvitav töö oli žürii liikmetele: Tabasalu Ühisgümnaasiumi vene keele õpetaja Tatjana Zubova, rahvusvahelise projekti „Sõpruskoolid" juht Olga Kananovitš Minskist,  Vähemusrahvuste Keskuse „Radzima" esimees Ketlin Pukk.

Parim oli võistkond Kehra Gümnaasiumist, 2. ja 3. kohta jagasid Laulasmaa kool ja Loo Keskkool.

Tabasalu Ühisgümnaasiumit esindas võistkond koosseisus: Indrek Ilves 9.a, Eliise Lisete Krištal 9.d (õpetaja Niina Peerna) ja Kristo Hussar 9.c (õpetaja Jana Loomik). Võidu kohta me ei saanud, aga võistkond osales väga sõbralikult ja üksmeelselt.