Algklasside ettevõtluslaager läks korda

"Suur tänu selle laagri eest! Mathiasele väga meeldisid kõik päevad ja tegevused" - need on sõnad lapsevanema tänukirjast, mis oli üks mitmest saabunud tagasisidest.

Sellel aastal otsustas MTÜ TÜG Arenduskoda pakkuda õpilastele tegevust peale kooliaasta lõppu ning anda vanematele kindlustunnet, et laps osaleb huvitavas ja arendavas tegevuses, mil nad tööl.

Laagrisse kogunes 30 särasilmset 1.-4. klasside õpilast, kes viie päeva jooksul arendasid endas nii ettevõtlikku vaimu kui ka loovust. Siinkohal täname meie õpetajaid - Lea Netz, Reet Onton, Triinu Loigom ja Krista Savitsch, kes õpilastel silma peal hoidsid ja nende olemise turvaliseks tegid. Õpilased valmistasid juhendajate, MTÜ Loovuslabor Kaja Roosvee ja Evelina Bartške käe all pakendeid, kuhu enda valmistatud esemeid oleks kena pakendada ning Kumna Kultuuriaida perenaise Kaja Rasmanni juhendamisel toredaid meeneid/ehteid/vidinaid, mida pakendisse panna. Õpetaja Lea Netz juhendas õpilaste ettevõtlusminuteid, kus arutati oma firma loomise ning reklaami valmistamise üle. Lapsevanem Sille Roots tutvustas õpilastele lihtsas ja mängulises vormis raamutupidamise algtõdesid. Suur tänu kõigile!

Nädala toredaks traditsiooniks said igapäevased spordiminutid, kus tuletasime meelde, kuidas hüpata hüppenööriga. Oli neid, kellel tuli kohe alguses hästi välja ja neid, kelle tulemused laagri jooksul paranesid mitmekümne kordselt. Selgus ka, et ühe nöörijupiga saab mängida mitmeid toredaid mänge nagu "Kalamees" ja "Muruniiduk". Viimane neist sai laagriliste lemmikuks esimesel päeval toimunud meeskonnatöö koolitusel. Game club meeskond pani laagrilised tegutsema mitmete huvitavate mängudega, mis nõudsid nii tähelepanu, osavust, teistega arvestamist kui ka julget pealehakkamist. Lastele sõnul oli see koolitus lahe, kuid kõige olulisemaks peeti, et saadi uusi sõpru!
Eesti Vabaõhumuuseumi töötoas kuulati, millega lapsed vanal ajal mängisid ja millest mänguasju valmistati. Iga laps valmistas endale riidest täpilise jänese, mis sai nii armsaks, et see kanti kaasas ka järgnevatel päevadel. Töötoa käigus selgus aga, et sõlme tegemine ei olegi nii lihtne ja vajab suve jooksul veidikene lihvimist.
Laagrilised külastasid Tabasalus asuvat ettevõtet Prolexplast AS, kust väga paljude õpilaste õpikutele ja vihikutele õppeaasta alguses pakendid ehk plastikkaaned ostetakse.
Laagrinädala viimasel päeval käidi külas AS Metsaküla Piim, mille peamiseks tegevusalaks on piimakarjakasvatus. Vasikad, lüpsmine ja laudalõhnad pakkusid unustamatuid emotsioone ning olid mõnele esmakordseks selliseks kogemuseks.
Viimasel päeval toimus laat, kus üks endavalmistatud pakend läks müüki. Kogutud müügitulu - 71 eurot ja 76 senti otsustasid õpilased annetada loomade varjupaigale. Annetuse üleandmine toimub septembri teisel nädal.

Osavõtutasu moodustas ⅓ laagri eelarvest, ülejäänud kulud kattis MTÜ TÜG Arenduskoda. Lisaks võimaldas MTÜ TÜG Arenduskoda osaleda kahel majanduslikult vähekindlustatud õpilasel laagris osamaksuvabalt.

Laagri korraldajateks olid kooli huvijuht Kairi Kalm ja arendusjuht Kersti Vana.

Loe pikemalt ja vaata fotosid

VIDEO: Direktori ja HK esimehe 2016/2017 õppeaastat kokkuvõtvad sõnavõtud lastevanemate üldkoosolekul