Abiturientidest said vilistlased

Taas kõlasid kooli aulas sõnad õppejuht Tiina Männi suust: "... annan gümnaasiumi lõputunnistuse ja arvan õpilaste nimekirjast välja järgmised 12. klassi õpilased ning tunnistan kehtetuks nende õpilaspiletid...".

Tänasel gümnaasiumi lõpuaktusel ulatati lõputunnistused 28 abituriendile, kellest 5 hinnetelehelt vaatasid vastu vaid head ja väga head hinded. Sisekaitse suuna lõpetajad said ka sisekaitsetunnistused ning mitmed tublid noored said vallalt kingituseks hinnalise raamatu.

"Selja taha on jäänud teie senise elu kõige raskem aasta. Aasta algul rääkisime lõpuspurdist. Rääkisime koos, kuid lõpuspurti pidite tegema teie. Kõik see raske vaev tasus ennast kuhjaga ära - teie lõpuspurt oli võimas. Saame öelda, et see oli kõige võimsam meie kooli ajaloos, sest teie riigieksamite tulemused plid meie kooli kõige kõrgemad," tunnustas TÜG direktor Martin Öövel tänasel lõpuaktusel kooli 29. lendu. Pöördudes õpetajaskonna poole, märkis ta: "Kallid õpetajad! Teie pühendumus ja suunamine on olnud asendamatuks igal sammul sellel teekonnal, mille jooksul väikesest koolijütsist on sirgunud haritud täiskasvanu."

Lõpetajaid tervitasid ja toredaid valikuid eluteel soovisid Harku vallavanem Kaupo Rätsepp ning Sisekaitseakadeemis nõunik Priit Männik.

"Meie kooli motoks on "Ajad muutuvad ja meie koos nendega". Nii see on," mõtiskles oma kõnes 12. klassi juhataja, õpetaja Valve Meesak ja jätkas:" Meenutage oma esimest koolipäeva ja vaadake ennast nüüd. Te pole mitte ainult suuremaks sirgunud ja targemaks saanud, vaid kõik teie ümber on kiiresti ja palju muutunud. Olete igaüks vorminud kooli nägu ja koool teie nägu. Olete kujundanud oma lehekülje Tabasalu kooli ajalooraamatus. Teadke, et kuigfi te lahkute, jääte alati siia kuhugile alles."

Lapsevanemate nimel kõnelenud Mariin Veetamm pani lõpetajatele südamele: "Mida rohkem ammutate uusi teadmisi, mida avarama pilguga te ringi liigute ja mida aktiivsemad te olete, seda suurem ja põnevam tulebki teid ootav. Mitmed uksed avanevad teie ees. Ärge kartke teha valikuid ja langetada otsuseid oma sisehääle järgi."

Päevakangelaste nimel kõnelesid Vivian Ruumet ja Reelika Tüür. "Tahes-tahtmata lähevad meie kõigi teed lahku ja on aeg sammuda omi radu... Kuid tagasi vaadates meenutagem ikka neid üheskoos veedetud aegu täis armu, hellust ja rõõmurõkkeid, mille käigus on meist märkamatult saanud õed-vennad.," meenutasid Vivian ja Reelika. "Tänaseks on meie kallid pedagoogid teinud märkimisväärse ja vaevanõudva töö. Võib öelda, et meist on saanud inimesed. Suur tänuaplaus õpetajatele, kooli juhtkonnale ja teistele töötajatele, kes meie igasse koolipäeva päikest on toonud! Suur aitäh ka meie vanematele ja sõpradele, kelle toeta poleks meie vaimne tervis pooltki nii korras!"

Enne, kui kohalviibijad said vastseid lõpetajaid õnnitlema, andsid vastsed vilistlasedkooli lipu üle uue õppeaasta abiturientidele ja manitsesid kõrgel hoidma nii lippu kui ka kooli au.

Tuult tiibadesse, TÜG 29. lend! Hoiame teile pöialt ja ootame tegutsema vilistlaste seltsi!