4.-6. klasside õpilaste astrolaat

26.-27.mail leidis Tartus SPARK Makerlabis ja Ettevõtluskülas aset 4.-6. klasside õpilaste astrolaat.

Kahepäevasel käed-külge-meisterdamiste-katsetamiste üritusel otsisid Eesti koolinoored vastuseid kooliastronoomia paljudele küsimustele. Miks ja kuidas tekivad päikese- ja kuuvarjutused, millise kraatri jätab meteoriit arvestades erinevat pinnast jne.

Katsetuste tegemisega alustasid ja oma katsetulemusi astroshow'l esitlesid 7 meeskonda. Nende hulgas ka meie kooli 5.b klassi poisid Siim Kängsepp ja Gert Martin Savitsch. Nemad tegelesid meteoriidikraatri temaatikaga. Kahe päeva jooksul üles näidatud nutikuse ja asjaliku lähenemise eest katse läbiviimisel pärjati neid tiitliga "Parim analüüs".

Õpilased valiti astrolaadale läbi kavandikonkursi. Täname õpetajaid Dulsi Song ja Krista Savitsch õpilaste suunamise ja julgustamise eest.
Neljapäeval tegid noormehed oma katse esitluse ka 4.b klassi õpilastele. Täname õpetaja Ruth Roobat osaks saanud võimaluse eest!

VIDEO: Direktori ja HK esimehe 2016/2017 õppeaastat kokkuvõtvad sõnavõtud lastevanemate üldkoosolekul