„See kaunis eesti keel“

Koostööprojekt Haabersti Vene Gümnaasiumiga võtab hoogu ja läheb aina huvitavamaks. Projektis kajastatakse Eesti Vabariigi tähtsamaid sündmusi.

9. märtsil toimus järjekordne õpilaste ja õpetajate kohtumine, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100-aastase juubeli tähistamisele. Seekord kohtusime Skype kaudu (5.b ja 5.d klasside õpilased ja vene keele õpetajad Niina Peerna ja Jana Loomik). Õpilased rääkisid, kuidas nad tähistasid oma kodumaa sünnipäeva ja esinesid väikese programmiga – laulud, luuletused ja isegi tants. 5.d klassi õpilased lugesid Eesti autorite luuletusi „Kodulaul" (Joel Sang) ja „Mu kodumaa" (Kersti Merilaas)  ning laulsid tantsides venekeelse laulu „Üks, kaks, kolm" (autor Niina Peerna). 5.b klassi õpilased lõpetasid esinemist lauluga „Jää vabaks Eesti meri".

Väga tore oli see, et vene lapsed laulsid koos meie õpilastega ja meie õpilased laulsid koos vene kooli õpilastega eestikeelseid laule.

14. märtsil toimub Haabersti Vene Gümnaasiumis etlejate konkurss emakeelepäeva auks. Igast koolist (HVG, TÜG, Loksa Gümnaasium) osalevad 5 etlejat. Lapsed peavad esitama luuletuse või katkendi proosateosest Aino Perviku või Leelo Tungali loomingust. Sellel päeval toimub ka autasustamine esseede konkursil osalejatele ja võitjatele. Esseede teema peab peegeldama õpilaste isiklikku suhtumist Leelo Tungali ja Aino Perviku loomingusse. Konkursil osalevad meie 5.b ja 5.d klasside 26 tööd, juhendaja - eesti keele õpetaja Janika Ojamäe. Suur tänu õpetajale koostöö ja abi eest.

VIDEO: Direktori ja HK esimehe 2016/2017 õppeaastat kokkuvõtvad sõnavõtud lastevanemate üldkoosolekul