4 Seasons

Projekti pealkiri 4 aastaaega/ Die 4 Jahreszeiten
Projekti eesmärk 4 aastaaega saadavad meid iga päev, määravad meie igapäevaelu, lasevad nautida oma voorusi ja panevad kannatama oma puudustega. See on projektiteema, mis puudutab kõiki maid ja võimaldab pedagoogilist lähenemist/ tööd igas partnerriigis. Aastaringi jälgimine ja avastamine.
Projekti aeg/kestvus 2009 - 2011
Projektijuht, kaasatud õpetajad Lea Netz Krista Savitsch, Elvi Loorits, Piret Unt, Alari Laht, Kristine Laanisto, Helle Laats, Marika Lõhmus, Kristi Põldoja
Õpilaste sihtgrupp 1.-5. klass
Partnerid
  • Grundschule  Mehlingen (Saksamaa)
  • Grundschule Auf dem Fischerrück (Saksamaa)
  • Ecole primaire de la commune de Dudelange (Luksemburg)
  • Ecole Bradfer (Prantsusmaa)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi (Poola)
  • Istituto Comprensivo Bettola (Itaalia)
  • Tabasalu Ühisgümnaasium (Eesti)
Kohtumised Töökoosolekud  Eestis, Poolas, Luksemburgis, Itaalias, Prantsusmaal
Valminud tööd
  • Koostatud õpimapid, töölehed aastaaegade kohta
  • Kunsti- ja omaloomingutööd, näitused tehtud töödest
  • Projektiveebileht
  • Õppekäigud loodusesse
  • Kontsert "Aastaaegade maagia" 19.03.2010
  • Kontsert „Aastaajad – meie võrratud pärlid" 11.03.2011
  • Osalesime mais 2010 õpilastega rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Luksemburgis
  • Ajaleht – talv/ suvi / sügis/ kevad
  • Projektiplakat
  • Kokaraamat
  • Jänes Feliks külastab kõiki partnerkoole
  • Puude aastaring – fotod
  • Vanasõnade raamat
  • Aastaaegade luuletused CD
  • Projektitassid
Pildid
Artiklid http://www.harku.ee/.files/2831.pdf http://koolielu.ee/pg/info/readnews/107573 http://www.voorkeelteliit.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=31 Harju Ekspress 11.12. 2009 „Kuidas talutütar Tiiu veimevakka seadis" Harju Elu 11.12.2009 „Vanad head jõulukombed ja –tavad elustati Harjumaa muuseumis"
Viited http://www.the4seasons.eu/

Projekti eesmärk:

Õpilased ja õpetajad saavad läbi tegevuste rohkem teada aastaringist ja ka teiste maade omadest. Õpilased kirjutavad, pildistavad, dokumenteerivad, meisterdavad, uurivad, esitlevad oma töid ja vastutavad tehtu eest. Õpilased saavad  teada teistest maadest, lastest, koolidest. Projektitöö toimub igas valdkonnas. Keeleline ja tekstiline töö oma emakeeles, temperatuuride mõõtmine ja võrdlemine matemaatikas, looduse vaatlemine loodusõpetus, laulude õppimine muusikatunnis, internetist materjalide otsimine ja esitlused kõnes, pildis ja helis arvutitunnis.

Projektis osalevad koolid:

* Grundschule Mehlingen (Saksamaa)
* Grundschule Auf dem Fischerrück (Saksamaa)
* Ecole primaire de la commune de Dudelange    (Luksemburg)
* Ecole Bradfer (Prantsusmaa)
* Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi (Poola)
* Istituto Comprensivo Bettola (Itaalia)
* Tabasalu Ühisgümnaasium (Eesti)

Planeeritud tegevused 2009-2011:

* Koostatud õpimapid, töölehed aastaaegade kohta
* Kunsti- ja omaloomingutööd, näitused tehtud töödest
* Projektiveebileht http://www.the4seasons.eu/
* Õppekäigud loodusesse ja Kokaraama
* Kontsert "Aastaaegade maagia" 19.03.2010
* Kontsert "Aastaajad - meie võrratud pärlid" 11.03.2011
* Osalemine 2010 maikuus õpilastega rahvusvahelisel jalgpalliturniiril Luksemburgis (kaasas oli ka lapsevanem)
* Postrid puudest
* Projekti T-särgid
* Kokaraamat rahvustoitudega
* Vanasõnade ja aastaaegade luuleraamat
* Projekitassid
* Ajalehed – talv, suvi, kevad ja sügis

Tulemused:

* Projekti eesmärgid ja tulemused saavutatakse tänu partnerite tihedale suhtlemisele ja koostööle.
* Projekti läbiviimine on suur väljakutse koolile
* Osavõtvad õpilased saavad täiendada oma teadmisi ITK vallas, toetab võõrkeelte õppimist, suhtlemisoskused paranevad.
* Koostöö eri maade õpilaste ja õpetajate vahel (õpetajate täiendkoolitus).
* Tehtud tööde esitlused.

ESIMENE PROJEKTITÖÖ!
TEGIME ARVUTITUNNIS KALENDRI JAOKS PILDID 7.-18.SEPTEMBER 2009

ÕPPISIME LUULETUSED!

Kaksteist kuud
Kärt Saar

Jaanuar:
On kena talvekuu,
ning saabunud on aasta uus.
Lund on väga, väga palju,
sellest tehtud terve kalju.

Veebruar:
Talvised külmad on ehitand jää,
ära kadund on lindude hääl.
Jälle meelde tulnud tunne
hüpata külma, külma lumme.

Sügist avastamas
19.-20. septembrini 2009. aastal toimus Comeniuse projekti „4 aastaaega" raames 4. a klassi õpilaste õppekäik  Lõuna-Eestisse, kus avastasime  sügist selle kirevavärvilises maailmas.

Seoses uue projektiga, mille teemaks oli aastaaegade vaheldumine, alustasime juba septembris reisi ettevalmistusi. 19. septembril algas sõit loodusesse.

Esimene peatus oli Tartus. Sealt suundusime Mooste mõisa, kus tutvusime koha mineviku ja tänapäevaga. Lapsed külastasid huvitavat kassinäitust, kuhu oli kogutud siit ja sealt toodud kassidega seotud esemeid. Tegime pika jalutuskäigu Mooste pargis.

Edasi sõitsime Piusa koobastesse. Omaette elamuse said lapsed erinevate liivade segamisest ja viibimisest Piusa koobastes. Ja kõikjal oli meile saatjaks Eestimaa ilus sügis...

Esimese päeval õhtuks jõudsime Taevaskoja puhkemajja, kus veetsime ilusa sügisõhtu... Kuna see oli meie klassi esimene kahepäevane reis, siis kuni hilisööni käis trall looduses.

Järgmisel päeval külastasime Taevaskoja maalilist ürgorgu. Olime mõnda aega Emalätte juures, mis on tervistava toimega veerohke allikas. Eks proovisime meiegi seda juua ja silmadele panna.

Järgmine peatuspunkt oli Suur Munamägi. Ronisime vaatetorni ja nautisime imekaunist vaadet sügislehtedes Eestimaale.

Väike peatus veel Võrus ja tuligi alustada tagasiteed Tabasallu.

Lõuna-Eestis veedetud kaks päeva olid elamusterohked ja meeldejäävad.

Õpetaja Lea Netz ja 4. a klass